O mnie

Eryk Jan Grzeszkowiak

Genealogią interesuję się od ponad dwunastu lat, a pierwszy test genetyczny wykonałem w 2013 roku. Ukończyłem studia pierwszego stopnia na kierunku filozofia, politologia i ekonomia na Uniwersytecie w Jorku w Anglii, otrzymując w uznaniu osiągnięć dodatkowych Nagrodę Jorku. Obecnie studiuję genetykę złożonych cech ludzkich w ramach studiów magisterskich na Uniwersytecie Edynburskim. W 2016 współzałożyłem CellAge, firmę zajmującą się opracowywaniem nowej terapii genowej. Interesuję się również heraldyką i językoznawstwem.

Niektóre z projektów genealogicznych w które się angażuję to Poznan Project i BaSIA. W ramach obu tych przedsięwzięć zindeksowałem dotychczas ponad 15 000 wpisów metrykalnych z XIX wieku, głównie z obszaru Wielkopolski. Moje artykuły z dziedziny genealogii genetycznej ukazują się w miesięczniku "More Maiorum". Jestem administratorem i współzałożycielem projektu badawczego "Silesia (Śląsk)", którego misją jest zgłębianie genetycznego dziedzictwa mieszkańców Śląska i ich potomków. Należę do Międzynarodowego Stowarzyszenia Genealogii Genetycznej.

Pasją genealogiczną lubię dzielić się z innymi nie tylko w piśmie, ale też w mowie i czynie. Jako wolontariusz Stowarzyszenia mali Bracia Ubogich prowadziłem warsztaty genealogiczne, pomagając seniorom ze swojego rodzinnego Poznania odkryć zapomniane dzieje przodków. Nie trwało długo nim zorientowaliśmy się, że niektórzy z uczestników są moimi dalekimi krewnymi!

Niewielka część mojej genealogii dostępna jest na stronie Potomkowie Drwęskich. Bardzo proszę o kontakt krewnych z tej linii, zwłaszcza tych, którzy byliby zainteresowani badaniami genealogiczno-genetycznymi.

Mam nadzieję, że wraz z rosnącą popularnością genealogii genetycznej testy DNA otworzą drzwi do coraz to nowych odkryć w genealogii Polaków - czego życzę wszystkim Czytelnikom.


Żeby otrzymywać newsletter "Genewieści" z nowinami genealogiczno-genetycznymi, proszę kliknąć tutaj.
Obsługiwane przez usługę Blogger.